
Meer faillissementen verwacht in 2021.

Kredietverzekeraar Atradius verwacht dit jaar een forse stijging van het aantal faillissementen in Nederland. Meer bedrijven zullen faillissement aan moeten vragen in 2021 dan voor de coronapandemie. In 2020 daalde het aantal failliete bedrijven juist nog ten opzichte van een jaar eerder, mede dankzij steunpakketten vanuit de overheid.
Atradius verwacht dat het aantal faillissementen in Nederland dit jaar met 44 procent omhoog gaat. In 2020 was er nog een daling te zien van 17% t.o.v. het voorgaande jaar. Die enorme stijging is volgens hen te wijten aan een “vertraagde doorwerking van de coronacrisis”. Een deel van de bedrijven dat zich dankzij coronasteun staande wist te houden, zal dit jaar helaas waarschijnlijk alsnog moeten sluiten.
Behalve de overheidssteun heeft Nederland ook de faillissementswetgeving aangepast. Die moet de herstructurering van bedrijven makkelijker maken buiten een faillissementsprocedure om. Die nieuwe wetgeving kan helpen om het aantal faillissementen te beperken volgens Atradius. Bedrijven die het moeilijk hebben, zouden sneller een doorstart moeten kunnen maken.
Wereldwijd was er vorig jaar een daling in het aantal faillissementen van 14 procent. Dit jaar rekent Atradius op een toename met 26 procent.
Het bericht Meer faillissementen verwacht in 2021. verscheen eerst op Entrepreneur Magazine.
- Posted By: New Publishers
- Reacties: 0
- Categories: Nieuws
- Tags: Entrepreneur
Meest recente berichten
-
Mixture Up! Several Beneficial Baseball Ideas
Knowing how to proceed when taking part in baseball is crucial to assisting your…
-
All That You Should Learn About Crafts And Arts
Arts and crafts can be a activity that can easily distract the mind to…
-
Gisela Staal: “Met topprestaties verbinden wij mensen”
Basketbal Businessclub Donar brengt sportieve…
-
Alida de Boer: “Als je echt goed bent in wat je doet dan volgt de rest vanzelf”
Alida begon haar eigen carrière…
-
Riklis Karto: “Een geur roept een emotie op”
Met ingang van 1 december…